post

Áčko má za sebou generálku. Přeborovým Královicím podlehlo 2:4

Posledním soupeřem letní přípravy nám byly tradičně nedaleké Královice. Protože v letošním ročníku odehrajeme většinu zápasů v sobotním dopoledni, byl zvolen i tento termín. A moc našemu týmu nevoněl.

Začátek zápasu tomu ale nenapovídal. Vcelku zdařile jsme kombinovali od vlastní poloviny, drželi míč a dostávali se do zakončení. Zde se však potvrdilo, že branka je nám po celou přípravu malá a trefit ji, nebo dokonce překonat jejího strážce, je pro nás nadlidský úkol. Ráskoník branku překopl, Stonawski z úniku nezakončil. A mezitím jsme probudili soupeře nabídkou, která se nedala odmítnout.

Pilc totiž při riskantní rozehrávce našel ve vápně útočníka soupeře, který obešel gólmana Jevčáka a na zlatém podnose nabídl první gól spoluhráči, který prázdnou branku neminul. Od té doby převzali otěže domácí a drželi je až do konce zápasu. Po několika minutách totiž vystihl Dvořákovu rozehrávku Krejča a z padesáti metrů přehodil nebohého Jevčáka.

Aby toho nebylo málo, utekl po naší pravé straně Formáček a centrem našel nabíhajícího útočníka, který hlavou zamířil do šibenice.  V závěru první půle po centru Presla přestřelil hlavou Bobek, aby v poslední minutě po centru téhož hráče na zadní tyči vstřelil svůj první gól v dospělé kategorii Jan Cabrnoch.

Druhá půle přinesla z naší strany několik střídání a hra ztrácela na přesnosti a kompaktnosti, přesto stojí za zmínku střela Boubína z dálky, kterou lapil domácí gólman. Domácí v silně kombinované sestavě pak zvýšili vedení z dorážky na 4:1 a několik nadějných brejkových situací pak zahodili, nebo je vychytal Lončák. Totožnou tyč pak orámovaly střely Hlavy a Stonawskiho, až se musel na hrot útoku přesunout gólman Jevčák, aby všem neúspěšným střelcům ukázal, jak přetavit šanci ve vstřelenou branku.

Generálku jsme tedy stejně jako všechny přípravné zápasy prohráli. Kaňkou na tomto zápase je kromě výsledku také svalové zranění Rákosníka a Presla, kteří utkání nedohráli. První mistrovské utkání odehrajeme v sobotu 10. srpna od 10:30 s Kunraticemi. Přijďte nás podpořit!

Sestava:

Jevčák (60. Lončák) – Dvořák (46. Fehrens), Bobek, Kovařík, Pilc – Rákosník (29. Jírů), Hrubý (46. Kment), Presl (55. Hlava), J. Cabrnoch (80. Jevčák), Stonawski (84. Dvořák) – Boubín