Turnaj MČ Prahy 22 - muži

9.6.2017 se v STC Uhříněves konal nultý ročník

amatérského fotbalového turnaje MČ Prahy 22


Hlas lidu: Turnaj Prahy 22 ve fotbale vyhrálo „Béčko“ Uhříněvsi ☺

V pátek 9. června 2017 za krásného počasí se na hřišti SK Čechie Uhříněves konal nultý ročník fotbalového turnaje Prahy 22. Zúčastnilo se ho 10 „nadupaných“ týmů včetně družstva MČ Praha 22.

Klání uspořádala ve spolupráci s SK Čechie Uhříněves městská část Praha 22.

Po zaregistrování a rozlosování do dvou skupin se na třech hřištích turnaj rozeběhl na plné obrátky.

Boje byly lité, ale férové a všichni se snažili zvítězit. Kvalifikovaní rozhodčí se svého úkolu zhostili na výbornou a případné „bojové“ konflikty vyřešili ku prospěchu hry.

Bylo se na co dívat, hráči v poli i brankáři podávali heroické výkony na hranici svých sil, někteří, dá se říci i za hranicí – počasí totiž udělalo své a téměř všechny vyčerpalo do morku kostí. Jen pár jedinců po skončení turnaje vypadalo svěže.

Finálové boje byly opravdu vzrušující – rozhodly až penalty, kde se zaskvěl vynikající brankář Spolku občanů Hájku Honza Vagenknecht. Nejen, že vychytal penalty, ale i rozhodující penaltu dal a tím udělal radost vedoucímu týmu Martinu Schwarzmayerovi a všem ostatním z mužstva. Neméně radosti měli i hráči z MČ Praha 22, vždyť Hájek je součástí městské části.

A jedna zajímavost: „Jediný, kdo dokázal držet krok s Hájkem remízou 1 :1, bylo družstvo Prahy 22 v čele se starostou v brance,“ bylo slyšet z týmu městské části. (úsměv)

Poháry a další ocenění předali zástupci SK Čechie Uhříněves spolu se starostou MČ Praha 22.

A nemohlo chybět závěrečné sprchování vítězů „šampáněm“.

Poděkování patří všem, kdo se podíleli na organizaci turnaje a příští rok na viděnou.

 

Pavel Veverka, red