9. mistrák: HRDLOŘEZY B - ČECHIE UHŘÍNĚVES B 1:1

Komentář: V dobré náladě jsme vyrazili na poslední mistrák sezony. S vědomím, že bychom si měli pohodovými kroky dokráčet pro další výhru jsme nastoupili proti výborně hrajícímu soupeři. Protivníka jsme od začátku "přišpendlili" v jejich obraném pásmu. Malou komplikací bylo vyloučení Fukyho. Ten byl na nás rozčílený kvůli tomu, že jsme ho už od rána nenechali hlídat "rozlučkovou" kýtu a sudy s pivem a že musel do Hrdlořez odjet s námi. Svou zlost si vylil na chudáka rozhodčího, který ho zchladil v 10. minutě první žlutou. Ve 25. minutě při občerstvovací pauze všem Fuky slíbil, že zápas dohraje. No nic, ve 26. minutě šel po druhé žluté ven!!! Nicméně i tak se nám poměrně úspěšně dařilo dále tvořit hru, což přineslo ovoce, když asi ve 32. min. Kosi zakončil nechytatelnou střelou (tu střelu by doběhl i Kosiho sedmiletý syn, ale brankář soupeře naštěstí ne) a dostali jsme se do vedení. Nátlaková hra se střídala na obou půlkách, soupeře jsme nechávali střílet pouze ze střední vzdálenosti, aby Míla v kase nevyšel ze cviku. Pak ještě nedal tutovku Lukáš, který stál na penaltě před soupeřovým brankářem a ani Píchač, který měl asi 4 minuty času na to, v klidu uklidit z penalty míč za záda domácího golmana. Ovšem orazítkoval jenom tyč. No a potom přišlo vyrovnání, střela bodlem z 30 metrů, kterou Kaňous srazil do naší kasy. Když už neměl Kaňous blikanec, tak alespoň vlastence. Pak ještě na posledních pět minut nastoupil Rudolf, aby si ke svému natrženému svalu po 30 vteřinách na hřišti ještě zmrtvil kotník. No nic, remíza z horké půdy soupeře se bere a mohli jsme vyrazit na lehké posezení, kterým jsme tu první sezonu uzavřeli. Účast hojná, zachlastalo se do ranních hodin, takže v pořádku. Děkujeme za podporu fanouškům, konečné 7. místo není špatné a budeme se těšit na další sezonu.

TK4/6

8. mistrák: ČECHIE UHŘÍNĚVES B - ZÁBĚHLICE 7:1

Komentář: Tak jsme si jednou řekli, že vyhrajeme, tak jsme prostě vyhráli. Proti velmi silnému a kompaktnímu, strategicky i věkově vyzrálému soupeři jsme nastoupili s chutí do zápasu, což bylo od 1. minuty na hřišti vidět. Koncentrovaný výkon všech borců Čechie přinesl jasnou výhru, nemluvě, že dalších 18 golů viselo ve vzduchu. Všichni jsme rádi přispěli do kasy za hattricky borců Píchy a Přívratského a "jahůdkou na dortu" byl gól borce Šindyho, za který nám musí velký Šindy zaplatit bečku. No a kromě Šoulyho infarktu (on si s těmi čárovými rozhodčími soupeře vůbec nerozumí) to proběhlo v pohodě, ještě stojí za zmínku Fukyho flirtování s ještě starším obráncem soupeře (to se opravdu nevidí často, aby byl na hřišti někdo starší než Fuky), mrzí pouze nové zranění borce Rudy (který už ve 20. minutě dostal žízeň, tak se nechal s bolestivým výrazem ve tváři vystřídat). Takže krásný výkon, Míla v kase se mohl v klidu opalovat, diváci se bavili, fanynky ze sebe rvaly trička, prostě krásné odpoledne. Nezbylo než vypít pár desetipiv a šlo se domů.

TK28/5

7. mistrák: Benice B - ČECHIE UHŘÍNĚVES B 3:0

Komentář: Co je moc, to je moc, ale tohle je už příliš. Opět se soupeř rozklepal tak, že povolal posily z repre. Ne, že bysme na ně neměli, naopak byli jsme po většinu zápasu lepším týmem, ale přece jenom člověk tak dobrým hráčům nemůže ten fotbal otrávit a porážet je. V prvním poločase jsme si s chlapci ze sousedství jen tak pohrávali a naše tutovky jsme raděli zahazovali, aby se nenaštvali (ještě by odstoupili jako minule Štěrboholy a my bychom potom měli jenom poloviční žízeň). Ve druhém poločase jsme soupeři dokonce nabídli skorovat, čehož využili a nakonec z toho byla naše porážka. Tak měli klucí benický alespoň co oslavovat a my mohli mít radost, že oni mají radost. Všichni jsme zdraví, sluníčko svítí, víkend před námi, prostě idylka......

TK18/5

6. mistrák: ČECHIE UHŘÍNĚVES B - KLÁNOVICE 0:2

Komentář: Proti silnému, velmi silnému soupeři, jsme nastoupili s respektem, avšak s velmi promyšlenou taktikou, dostat co nejméně golů a co nejvíce jich dát (s čím jiným bysme také měli nastupovat, že ano...). V prvním poločase si dovolím říci, že jsme hráli velmi disciplinovaně, což přineslo i několik šancí, které jsme neproměnili. Do druhého poločasu za stavu 0:0 jsme šli s tím, že to už minimálně na bod ukopeme, jenže místo toho si akorát tak Špalda ukopl nohu, Topka natáhl tříšlo a borce Píchu zase píchlo ve svalu. Takticky jsme soupeři znechutili fotbal, vnutili jsme mu náš chodící způsob hry, zdálo se, že jim nepomůže ani "podmazaný" lajnový rozhodčí (kterému tedy naštěstí včas dali na držku naši věrní fanoušci a vyvedli ho ze hřiště), ale nakonec jsme z jedovaté střely ze 30ti, možná 40ti metrů obdrželi po dorážce branku. Přišla závěrečná křeč, zkoušeli jsme, co se dalo, otevřeli jsme hru, napadali jsme soupeře, chvilkama i sami sebe, ale bohužel. Finále vyústilo v nesmyslnou penaltu proti nám, kterou rozhodčí odpískal Rudovi za to, že po pádu za lajnou osahával protihráče (jinak si to nedovedu vysvětlit). Ačkoliv Míla v kase zkoušel svými opičími skoky rozhodit střílejícího soupeře, před závěrečným hvizdem jsme inkasovali na 0:2. Nicméně, vzhledem k síle soupeře bychom takový výsledek před zápasem asi brali, po zápase si můžeme říci jen to, že jsme měli bodovat. Samozřejmě díky fanouškům, Démonovi to slušelo o trochu více, než jindy (měl už totiž svůj dres) a příští zápas očekáváme v derby bodové hody.

TK14/5

5. mistrák: ČECHIE UHŘÍNĚVES B - ŠTĚRBOHOLY 3:0

Komentář: Kdo tam nebyl, neuvěří. Já tam třeba nebyl, ale věřím tomu, protože detailně znám aktuální výkonnost našich borců. Drtivý nástup na rozklepaného soupeře znamenal vedení 3:0 po 10 minutách hry. Soupeř se sesypal nejen psychicky, ale i fyzicky. Rozklepali se jim tak nohy, že několik hráčů z týmu soupeře odmítlo pokračovat v zápase. Bohužel proto byl zápas předčasně ukončen a naši borci si nemohli spravit chuť desítkou v brance soupeře. Nevadí, tak příště. (pozn. redakce - na to, že soupeř nastoupil v sedmi, se historie neptá..:)) Jen tak dál, kucí naši fotbalovííííí.

TK7/5

4. mistrák: KYJE B - ČECHIE UHŘÍNĚVES B 11:1

Komentář: Vážení přátelé - katastrofa. Nadšeně naši borci vběhli na hřiště, v 8. minutě 0:3. Vypadá to, že jsme vběhli na vedlejší hřiště, ale bohužel to tak není. Ostudný výsledek. Nicméně - dokáže nám už někdo vysvětlit, proč za soupeře nastupují mladí reprezentanti, kteří byli o den dříve na soupisce KYJE A hrající o dvě soutěže vyšší třídu? Nemluvě o tom, že nám frajeři "VYKALI" - prej "NA SHLEDANOU"!!!??? Vysvětlení je jen jedno - všichni se nás tak bojí, že mobilizují všechny mladé reprezentanty, aby od nás nedostali kotel. No a když ještě ten starý blb Kosák se nechá v 55.minutě vyloučit za to, že si spletl fotbal s volejbalem, Lukáš na stoperu v hlavě více mlíko než myšlenky na fotbal, Milan v kase si zapomněl plivnout na rukavice, Ruda jde seřezat fanoušky soupeře a Kaňous zkouší bojové sporty, je to už vrchol všeho....prostě jedno s druhým, nepovedené odpoledne (zato večer MISTŘI)....ale na druhou stranu - hlavně že jsme zdrávi a Emu už taky máme konečně na světě, tak co....příští neděli to bude masakr proti silným Štěrboholům - jasný body!!!!

TK2/5

3. mistrák: ČECHIE UHŘÍNĚVES - BĚCHOVICE 0:1

Komentář: Je to smutné, ale je to tak. Chuť byla, taktika byla, žížen byla, Démon u klandru taky byl, ale výsledek nebyl. Kdyby si někdo myslel, že prvních 30 minut jsme na hřišti spali, tak se plete. Byla to promyšlená strategie, při které jsme se snažili soupeři vnutit tempo a styl naší hry, nakonec jsme soupeři vnutili i možnost vstřelit nám první gol. Mimo jiné, ten borec z Běchovic už nikdy hezčí gol nedá a měl by radši skončit s fotbalem. Ve druhé třetině hrací doby Šoula zavelel ke změně taktiky a začali jsme soupeře mačkat jak citron...taky se tak tvářili, dokonce začali zdržovat a tak a na to my, borci z Uhříněvsi, opravdu nejsme zvyklí. Lukáš nedal tutovku, následně to málem splatil pokusem o gol krásnou střelou. Ale jenom málem, škoda. Ruda se na to nemohl dívat, tak si vyrazil zahlavičkovat, jenomže díky bouli od Moldavce z loženky hlavičkoval na vedlejší hřiště. No a pak už jenom křeč. Ještě přišlo s veselým skandováním fanoušků na řadu eso v podobě Karlose - jenže soupeři se ho tak báli, že hbitě přenášeli hru na opačnou stranu hřiště, aby se raději nepotkal s míčem. No a to bylo všechno. Prostě nula bodů. Nezbývá než poděkovat statečnému Rozbífovi a nejlepšímu hráči Lukášovi a samozřejmě zejména fanouškům v čele s Démonem....Démone vydrž, ty body přijdou....nicméně na schůzi jsme byli opět nejlepší!!! Kdyby jsme hráli tak dobře, jako bumbáme, se skauty se netrhnou dveře....

TK22/4

2. mistrák: DOLNÍ MĚCHOLUPY - ČECHIE UHŘÍNĚVES B 3:0

Komentář: V oslabené sestavě (s jedním borcem na střídačce) jsme nastupovali na horké půdě suveréně vedoucího týmu naší tabulky s taktikou "přežít se ctí". Vzhledem k vývoji utkání, po skvělých individuálních výkonech, po aplikaci promyšlené a vyspělé taktiky, lze konstatovat, že jsme splnili cíl a konečný výsledek lze hodnotit jako "dílčí" úspěch. Nemluvě bohužel o dalším zranění, které potkalo borce Píchu už ve 40.minutě (píchlo ho ve svalu). Po těchto dvou "zahřívacích" kolech lze podle předvedeného výkonu v dalších kolech očekávat bodové hody. Každopádně už v sobotu večer na pozápasové schůzi v blízké nálevně jsme rozhodně byli nejlepší a neporazitelní.

TK16/4

1. mistrák: ČECHIE UHŘÍNĚVES B - SPOJE PRAHA C 1:6

Komentář: Při absenci kanonýra Zury jsme bohužel prohráli s lepším týmem. I přes vytrvalý a snaživý výkon byl soupeř o trochu lepší a všem divákům se omlouváme za konečný výsledek. Všichni viděli, že tohle prostě nebyl soupeř v rámci 3.třídy!!!!! Velká škoda, že kapitán Kaněra neproměnil ve 2. minutě penaltu Čechie a z následného protiútoku jsme poprvé inkasovali. Při nervozitě soupeře by se možná stav zápasů vyvíjel jinak. Nicméně věřme, že se do dalších kol poučíme a začneme opět sbírat body. Díky hráčům za obětavý výkon a ještě větší díky patří všem divákům a fanouškům, kteří přišli.

Poslední příprava: ČECHIE UHŘÍNĚVES B - BĚŠTÍN 6:0

Komentář: Utkání velmi vysoké kvality, velmi vyspělý a houževnatý soupeř. Nicméně naši borci předvedli i přes těžký zasněžený terén vynikající výkon, kterým bavil diváky. Generálka na mistráky se tedy zdařila a věříme, že podobné debakly budeme soupeřům nadělovat i v dalších důležitých zápasech.

Přátelské utkání ČECHIE UHŘÍNĚVES B - DUBEČ A 1:7

TURNAJ ŠTĚRBOHOLY = nádherné 2.místo!!! GRATULACE!!!

1. zápas - kvalifikace: Uhříněves B - Počernice 3:1

KOMENTÁŘ: Velmi dobré utkání, v němž hráči Uhříněvsi předvedli velmi kvalitní výkon a díky golům pro krásných akcích jsme drželi režii zápasu pevně v rukách.

2. zápas - finále: Uhříněves B - Újezd 0:6