O klubu

Fotbalový klub SK Čechie Uhříněves byl založen již v roce 1908. O 110 let později se fotbalisté prohánějí na třech travnatých hřištích a supermoderní umělé trávě, která byla slavnostně otevřena v roce 2017.

Mimo to mají týmy k dispozici kvalitní zázemí v čele s prostornými šatnami, posilovnou, místnostmi pro trenéry a samozřejmostí je příjemné posezení ve fotbalové hospůdce.

Klub rovněž disponuje Lidovým domem s tělocvičnou, kde přes zimu trénují fotbalisté, ale slouží i volejbalistům. Nedílnou součástí Čechie je totiž právě i volejbalový oddíl. Proto ve velkém areálu fanoušci najdou kromě zelených hřišť ještě dva volejbalové kurty.

Prvotřídní zázemí využívá kromě domácí Čechie také Bohemians 1905, se kterou Uhříněves úzce spolupracuje. Taktéž si vedení nemůže vynachválit spolupráci s MČ Praha 22.

 

Mládež na prvním místě

Uhříněves má dva dospělé týmy. Nejvyšší soutěží, kterou kdy Čechie hrála, je Pražský přebor. Mezi úspěchy dospělého fotbalu patří vítězství a obhajoba Poháru PFS.

Přestože je A tým pro uhříněvský klub pochopitelně velmi důležitý, hlavní důraz se klade na mládež. V tomto směru došlo v posledních letech k obrovskému pokroku, kdy i díky kvalitnímu zázemí a kvalifikovaným trenérům přišlo do Čechie mnoho dětí.

Dnes má Uhříněves zastoupení skoro v každé věkové kategorii a jeho cílem je vychovávat kvalitní fotbalisty nejen pro svůj vlastní seniorský tým.

Na hřištích Uhříněvsi se tradičně pořádají fotbalové kempy a turnaje s účasti domácích i zahraničních týmů.

 

Známá jména z historie

Za dlouhou historii Uhříněvsí prošly i známá fotbalová jména. Za klub válel reprezentační brankář František Matys a po hřišti se zase proháněl Karel Gut. Hráč a později trenér české hokejové reprezentace se totiž věnoval také fotbalu.

Kromě zmiňovaných dres Čechie oblékali hráči jako Václav Hladík, Vladimír Kára či Petr Vokáč.