post

Viktoria Štěrboholy B – Čechie Uhříněves B 3:1. Urputný boj body nepřinesl

Přijeli jsme za horkého letního počasí do Štěrbohol. Ve Štěrboholech sice vždycky vyhráváme, ale tentokrát jsme věděli, že to bude tuhý boj s odhodlaným soupeřem s postupovými ambicemi. Protože tréňa odjel na stáž do Německa, Romario trochu zamíchal se sestavou, což se zdálo jako zajímavé řešení. Zejména nově složená obranná řada slibovala fakt, že si Jirka moc nezachytá. Ale zachytal si. Kapitánskou pásku dostal tentokrát Fuky, od čehož jsme si slibovali, že to pořádně vyhecuje. Kluky sice vyhecoval, ale vyhecoval tradičně také sám sebe, ale o tom ještě později.

Začali jsme slibným výkonem, tedy tak, že soupeř hrál a my běhali, ale kvalita soupeře se musí uznat, nicméně k zakončení se soupeř prozatím nedostával. Moc šancí jsme si v prvním poločase nevytvořili ani my, pamatuju si pouze pumelenici Fukyho a snad ještě Hlavise, kteří vyprášili rukavice atletického brankáře soupeře. Ještě taky Fuky stačil dostat žlutou za nějaký drobný faul. Když Fukymu vynadal i trenér soupeře, Fuky mu láskyplně slíbil, že mu pomůže s nákupem silnějších brýlí, protože se o faul určitě nejednalo. A pak přišlo potrestání. Z ojedinělé akce soupeře to ten zabandážovaný střeďák Štěrbohol nějak nakopl za naším vápnem a zapadlo to nechytatelně k tyči naší kasy. Ještě si vzpomínám, že se tam jednou podařilo vymáchat naše hráče, a dokonce i Jirka už ležel, ale pak při zakončení soupeře Jirka vyskočil a nejhezčí brankářským zákrokem zápasu míč z brány vyrazil.

Do druhého poločasu jsme šli s tím, že to zkusíme zlomit, akorát Fuky už toho měl trochu dost, tak říkal, že dá 10 minut a pak musí z placu. Mezitím jsem se šel o přestávce převlíknout a když Fuky asi 2 minuty po zahajovacím hvizdu druhého poločasu přišel do kabiny, věděl jsem, že něco není v pořádku. Z jeho křečovitého pohledu jsem hned poznal, že jsme se asi nějak špatně domluvili a že místo deseti minut dal jenom ty dvě minuty, a navíc jsme si také nerozuměli v tom, že jsme chtěli Fukyho vystřídat, ne že se nechá vyloučit. Takže taková chybka v komunikaci, ale to se stává. I v deseti naši borci předvedli poměrně obstojný výkon, Špalda odmítl srovnat na 1:1 z loženky, kterou mu kucí připravili, pak tam byly ještě nějaké další šance z naší strany. Samozřejmě síly docházely a soupeř nám nakonec ještě nadělil dva náhodné góly. Kucí tam nechali všechno, odměnou za to přišel ke konci velký tlak, kdy jsme mohli během poslední patnáctiminutovky několikrát skórovat. Nejprve snížil po zátahu Hlavise Špalda a pak ještě bylo břevno a nějaké další povedené akce.

Konečný výsledek je asi spravedlivý, ale za náš výkon bychom si asi zasloužili vyrovnanější průběh z pohledu vývoje skore. Každopádně díky hoši a díky fanouškům, kteří dorazili. Čeká nás poslední zápas příští sobotu doma proti Počernicím. Čechii zdar!!!!

Viktoria Štěrboholy B – Čechie Uhříněves B 3:1

Branky Čechie: 89. Špalek