post

AFK Záběhlice – Čechie Uhříněves B 2:4. Vítězství s pokorou

Ve druhém kole nás čekal tým zkušených borců ze Záběhlic.

Nutno podotknout, že většina z nás si patrně představovala klidnější průběh zápasu, nejen co se týče skóre. V první půli jsme díky Filipovi a Šroubovi sice vstřelili dva góly, dostatečný náskok to ale nebyl (jak se ukázalo). Zato spálených šancí bylo dost, škoda že nebyla ještě některá z nich proměněna. Protože těsně před přestávkou se stalo to, co si nepřeje nikdo – gól do šatny, ze standardky. A stav byl 1:2.

Po pauze a další desetiminutovce domácí tým využil již zmíněnou zkušenost a trpělivost (nebo naši nervozitu?), což jim přineslo kýžené ovoce. Došlo k vyrovnání a začal boj. Naštěstí přišla čtvrt hodiny před koncem skvěle trefená střela Špaldy a ke konci ještě zvýšil na konečný stav mlaďas Matěj dorážečkou z penalty, kterou Luky neproměnil. Nemohu mluvit za všechny, ale věřím, že většina z nás toto vítězství přijala opravdu s pokorou. Díky fanouškům a díky soupeři.

Další adrenalinová vlna nás čeká doma v sobotu. Čechii zdar a těšíme se na vás!

AFK Záběhlice – Čechie Uhříněves B 2:4

Střelci Čechie:  Filip Kment (11′), Tomáš Popela (35′), Pavel Špalek (75′), Matěj Hořejší (86′)