post

Sokol Benice B – Čechie Uhříněves B 0:4. Dobývání dalších cenných bodů

Přišlo očekávané derby na domácí půdě, tentokráte jsme si však užívali roli hostů. Plni zvědavosti a lehkého napětí, jak se bude utkání vyvíjet a v jakém počtu soupeř nastoupí, jsme si museli počkat na začátek o něco déle, neboť došlo ke zpoždění (což podtrhlo onu dramatickou chvilku). Nakonec se Beničtí sešli v deseti, což v tu chvíli mohli relativně brát i jako úspěch – pro nás to znamenalo samozřejmě výhodu a borci do zápasu patrně nastupovali s tím, že mají ulehčenou práci.

Nechci nikomu křivdit, ale tak to z našeho pohledu diváka vypadalo. Celých 44 minut stav na hřišti připomínal dobývání Alcatrazu – skoro bez nadsázky – a také beznaděj. I když tlak nechyběl a hra byla převážně v režii našeho týmu, šance nevycházely nikomu. Ať už to zkoušel Hlavis, Špalda, Topka, Frenk, Šroub ad., staří bardi z Benic to vzadu zabetonovali a prostě se rozhodli, že nám zkazí chuť a náladu…a také se jim to dařilo. S přibývajícími neúspěšnými nájezdy na kasu pochopitelně rostla nervozita a místo toho, aby se hoši vzájemně psychicky podpořili, začaly vzduchem lítat výčitky a kritika (pomalu od kohokoliv za cokoliv). Těsně před přestávkou konečně pomyslnou hradbu prorazil pěknou ránou Cába – a tento gól do šatny se nám moc hodil.

Začátkem druhé půle si spravil chuť také Špalda, který po nahrávce od Frenka a neuvěřitelném sprintu přes půl hřiště zvýšil na 0:2. A hned se hrálo lépe, i když soupeř posílil a hrál již v plném počtu. Ten také měl své momenty, kdy mohl dát gól – naštěstí (pro nás) nedal. Naopak se ještě dvakrát trefil Tomáš a to stačilo.

Vcelku by se dal tento zápas nazvat  “hrou gentlemanů”, padla pouze jedna žlutá karta na straně soupeře, celý průběh byl férový bez vzájemného napadání, faulů. Atmosféra v pohodě, což je na derby velmi slušné resumé. Díky soupeři, hráčům a fanouškům na obou stranách!

Sportu a Čechii zdar!

 

Sokol Benice B – Čechie Uhříněves B 0:4

Střelci Čechie: Jan Cabrnoch (44′), Pavel Špalek (49′), Tomáš Jírů (66′ a 69′)