post

Přípravka U10 válí. Kluci jsou šikovní a umí zamakat, chválí trenér

Mnoho radosti rozdává v poslední době starší přípravka U10 Čechie Uhříněves. Kvalitní výkony kopírují také výhry, dokonce i nad staršími soupeři.

Naše starší přípravka již nějakou dobu nepoznala hořkost porážky. Hlavní je ale fotbalový rozvoj a to, že děti fotbal baví. Vše přitom odstartovalo již v srpnu.

„Sezonu jsme začali povedeným týmovým soustředěním v našem areálu. Po prázdninách jsme oprášili fotbalové dovednosti v režimu dopoledních tréninků individuálních dovedností, posilovacích a koordinačních cvičení, poledních výměn fotbalových kartiček a odpoledních herních tréninků. Pro zpestření si kluci zkusili i brankářské tréninky s gólmanem uhříněvského A týmu,“ popisuje trenér Jindřich Skála.

„Soustředění a vlastně i první soutěžní utkání v průběhu září nám ukázaly, že kluci jsou individuálně velice šikovní, nebojí se hrát s balonem, umí zamakat a zabojovat, ale také, že je potřeba více zapracovat na týmovém pojetí hry a prostorovém vnímání,“ tvrdí jeden z trenérů týmu.

„Kluci zjišťují, že v této kategorii už žádný z nich nerozhodne utkání sám bez pomoci spoluhráčů. Tréninky ve druhé polovině září jsme tak zaměřili více na prostorová cvičení a v posledních zápasech to bylo znát. Samozřejmě je pro nás pořád primární individuální rozvoj fotbalových i pohybových dovedností dětí. Trénujeme třikrát týdně a zatím kluci trénují poctivě, za což děkujeme také rodičům,“ zakončuje spokojeně Skála.

Věříme, že týmu U10 forma vydrží a že všechny děti bude fotbal nadále naplňovat!