post

Starší žáci Čechie postoupili do semifinále poháru. O finále proti Ďáblicím

Starší žáci Čechie Uhříněves porazili na domácí půdě Čechii Smíchov 2:1 a oslavili tak postup do semifinále pražského poháru. V něm se 11. května utkají s Ďáblicemi.

Fotbalisté Čechie vyhráli na podzim 2:1 v osmifinále poháru na půdě Dolních Počernic a stejným výsledkem uspěli také ve čtvrtfinále proti Čechii Smíchov. Tentokrát se hrálo v Uhříněvsi.

Náš tým byl od začátku utkání lepší a během prvního poločasu si uzmul dvoubrankové vedení. To se mohlo ještě navýšit, proti ovšem byla tyč hostující branky.

Ve druhém poločase jsme si opět dokázali vytvořit zajímavé šance, které jsme ovšem neproměnili a soupeř trestal kontaktní brankou. Výsledkem 2:1 nicméně již utkání skončilo.

„Myslím, že naše vítězství bylo zasloužené. Kluci podali velmi dobrý výkon, jen mě mrzí, že jsme nedali více gólů. Finální fázi jsme řešili často zbrkle, ale celkově musím tým pochválit,“ hodnotil hlavní trenér starších žáků Tomáš Podvín.

V semifinále, které se odehraje ve středu 11. května, budeme hostit tým SK Ďáblice, který je na 4. místě v pražském přeboru. Druhé semifinále sehrají Union Vršovice a Dukla Jižní Město.