post

Po sezoně: Béčko Čechie ve středu tabulky. Jako nováček získalo 21 bodů

V druhém dílu seriálu „Po sezoně“ se zaměříme na mužský B tým Čechie Uhříněves. Ten byl ve své soutěži stejně jako áčko nováčkem a za vyrovnanou bilanci 6-3-6 získal shodně 21 bodů.

Béčko Čechie si v uplynulé sezoně „vykopalo“ prvním místem postup do I. B třídy a ani v ní nechtělo hrát druhé housle. Podzimní část byla pro tým turbulentní.

B tým odstartoval sezonu dvěma remízami, nejdříve 0:0 v Ďáblicích a poté 1:1 se Sokolem Kolovraty B. Ve třetím utkání přišla cenná výhra 4:3 ze hřiště FC Háje B.

Výborný start jsme potvrdili také v následujícím domácím utkání, kdy jsme jasným poměrem 4:1 porazili Hostivař. Poté ovšem přišla náročnější a výsledkově nejhorší část podzimu.

Vše začalo na první pohled jasnou, ale spíše smolnou, porážkou 0:4 ze Satalic. Následovala domácí prohra 1:4 s Vinoří a také 2:4 z Kunratic. Tři zápasy po sobě jsme inkasovali čtyři branky.

Zvrat pokazil závěr

Věděli jsme, kde je potřeba se zlepšit. A povedlo se. Nejdříve přišla důležitá výhra 2:1 nad ČAFC B, poté vítězství nad Hrdlořezy 2:0 a remíza 2:2 s Juniorem Praha.

V 11. kole přišel výsledkový vrchol sezony, protože jsme dokázali zvítězit 1:0 na půdě prvních Bohnic. Ty přitom až do našeho vzájemného utkání sbíraly pouze výhry.

Jenže euforie za pár zápasů vyprchala. Z posledních čtyř utkání jsme totiž hned třikrát prohráli a to i se dvěma týmy z chvostu tabulky.

Suma sumárum získalo béčko jako nováček I. B třídy 21 bodů se skóre 25:26 a po podzimní části sezony se nachází na 8. místě.

Statistické okénko

Počet zápasů: 15
Počet bodů:
21
Bilance: 6-3-6
Skóre: 25:26

Nejlepší střelec: Jakub Rákosník a Jiří Fajt (5 gólů)
Nejvíce odehraných minut: Miroslav Dvořák (1 306)
Nejvíce vychytaných nul: Marek Třešňák (4)