post

Tříbodový import z Kyjí! Áčko vyhrálo na jaře počtvrté v řadě

Rozlehlé travnaté hřiště domácích Kyjí bylo dějištěm čtvrtého jarního zápasu uhříněvského áčka. Trenér Vítovský udělal proti předchozímu zápasu se Strašnicemi dvě změny, kdy do základní sestavy implantoval Hlavu na post stopera a Stonawskiho na podhrot. Zápas dopadl k naší radosti skvěle – po výhře 2:1 jsme si odvezli všechny tři body.

První poločas přinesl vyrovnanou podívanou. Domácí měli o něco více ze hry, ale do zakončení a ani do šancí se příliš nedostávali. Po pasu za obranu ze středu hřiště vyběhl brankář Jevčák, ale míč pořádně netrefil a Voštiar, útočník domácích, se málem dostal do nebezpečné pozice, vše ale pro nás dopadlo dobře.

Nejnebezpečnější hráč domácích Voštiar se deset minut před poločasem dostal k zakončení hlavou po centru ze strany, ale v záklonu minul. Uhříněvští kontrovali brejkem Kravstiva, který si naběhl na dlouhý aut Kovaříka, vyhnul se gólmanovi, kterého ale při zakončení zastoupil na malém vápně vracející se obránce Kyjí.

Po podobné situaci našel Kovaříkův propadlý aut na malém vápně Fialu, který ale nakonec zakončit nedokázal. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Druhá půle přinesla více šancí, se kterými přišly i branky v obou sítích. Tu první vstřelili v 56. minutě domácí, kdy se míč na hranici vápna po krkolomném slalomu domácího záložníka odrazil k volnému Voštiarovi a ten z hranice penalty neměl problém otevřít skóre.

Vyrovnání naštěstí přišlo téměř vzápětí. Po akci a zakončení z levé strany se míč odrazil na malé vápno k úplně volnému Stonawskimu a ten nabídkou nepohrdl. Rozvlnil síť a srovnal na 1:1.

Hra se v tu dobu přelévala ze strany na stranu a byli jsme to my, kdo měl větší šance. Jenže Cabrnoch se po slalomu mezi bránícími hráči Kyjí k zakončení nedostal a Kment po prostrčení téhož hráče neuspěl tváří v tvář proti gólmanovi Bendovi ve svatyni domácích.

Na druhé straně pak Voštiar po dlouhém nákopu přeloboval brankáře Jevčáka i s jeho brankou. Když utkání spělo k remíze, našel si odražený míč na malém vápně Smrčka a zasadil domácím ránu do vazu v podobě vedoucího gólu, který Čechii přinesl tři body. Rozhodčí pak zápas ukončil, a tak jsme navlékli čtvrtý jarní korálek na šňůru výher a v tabulce vystoupali na 11. pozici.

TJ Kyje – Čechie Uhříněves 1:2

Branky: 56. Voštiar – 60. Stonawski, 90. Smrčka

Sestava: Jevčák – Presl, Hlava, Fabián, Evteev – Fiala (89. Šindelář), Kovařík, Hrubý, Stonawski (77. Kment), Cabrnoch – Kravtsiv (59. Smrčka)

One thought on “Tříbodový import z Kyjí! Áčko vyhrálo na jaře počtvrté v řadě

  1. Pingback: Souhrn víkendu: Áčko i béčko vyhrály, přípravky daly spoustu gólů – SK ČECHIE UHŘÍNĚVES

Comments are closed.