post

Bod za remízu s Březiněvsí znamená záchranu v A třídě

Áčko se netradičně v pátek odpoledne utkalo s Březiněvsí, čtvrtým týmem tabulky. Konečná remíza znamená vzhledem k porážce nejbližšího konkurenta souboji o záchranu setrvání v soutěži i pro příští ročník.

Po propadáku na hřišti Tempa, kde jsme minulou sobotu prohráli po ostudném výkonu 1:6, udělal trenérský štáb změny v rozestavení. Vrátili jsme se k defenzivnímu 5-4-1, tedy stylu, kdy jsme se dokázali vyrovnat soupeřům z čela tabulky. Libera, nebo chcete-li zametače si zahrál kapitán Kovařík a kvůli zdravotním potížím Cabrnocha nastoupil jeho mladší bratr Jan, takže post levého záložníka zůstal doslova v rodině.

Obranné rozestavení mělo eliminovat individuality v sestavě Březiněvsi, což se zpočátku dařilo a Čechie byla týmem, který si z kraje utkání připravoval více příležitostí. Již v páté minutě se ve velmi nadějné pozici po přiťuknutí Boubínem ocitl Hrubý, ale potvrdil, že se mu jarní střelecká smůla přilepila na paty. V akrobatické pozici nastřelil ruku vybíhajícího golmana Píši. Na druhé straně se k zakončení dostal březiněvský Benda, obešel i golmana, ale na brankové čáře jej obětavě zastoupil Hlava a hokejovým zákrokem vytěsnil jeho zakončení na roh. Uhříněves si pak poprvé v zápase mohla zakřičet gól, jenže domácí radost utnul praporek postranního rozhodčího. Za obranu se do náběhu dostal agilní Hrubý a přihrávkou hledal Boubína, který dostal patičkou míč do sítě. K naší smůle byl však v době přihrávky v postavení mimo hru.

Rekulérní branku, jak by řekl fotbalový genius David Limberský, jsme vsítili v 19. minutě. Předstoper Fabián přečetl přihrávku soupeře na vlastní polovině, vystoupil s míčem kupředu a vysunul kolmicí Stonawskiho do samostatného úniku, který s přehledem proměnil a otevřel k radosti všech uhříněveských fandů skóre. Z vedení jsme se však neradovali dlouho. V 28. minutě u postranní čáry dlouho vyčkával s odkopem Fabián, jeho nákop trefil atakujícího hráče hostů a od něj se odrazil míč na hranici vápna k volnému Bártovi, který vysunul Bendu a ten lehkou tečí srovnal na 1:1. Když přebírala otěže zápasu Březiněves, našel Boubín nabíhajícího Hrubého, kterého stáhl na poslední chvíli Cejnar a byl zaslouženě vyloučen. Obraz hry však zůstal nezměněn, Uhříněves vyčkávala v hlubokém bloku a nechávala kombinovat hosty v bezpečné vzdálenosti od své branky. Po opakovaném rohu v 43. minutě však podskočil Hlava centrovaný míč, v souboji za ním byl Hlavík důraznější Cabrnocha a hosté tak vsítili snadnou brankou, která stanovila poločasový stav na 1:2.

V druhé půli se hosté snažili více držet míč vědomi si početního oslabení, ale profesorský styl kombinace je nepouštěl do šancí, ba nadějných úniků. Nebezpečnější byla domácí Čechie, která se po zisku míče snažila o rychlý přechod do útoku po stranách hřiště. Vystřídavší Cabrnoch, který nahradil mladšího bratra, však po obloučku Presla branku minul. Hosté se prezentovali jen slalomem Patrmana po brankové čáře, kdy vše rázně utnul odkopem Hlava. V 79. zahrával roh Cabrnoch a na přední tyči zahrál rukou hostující kapitán Střecha. Přes hlasité protesty podrážděných hostů se kopala penalta. Exekutor Boubín poslal gólmana Píšu k druhé tyči a srovnal na 2:2. Do konce zápasu už se k zakončení ani jeden z týmů nedostal, a tak za zmínku stojí jen druhá žlutá karta Hrubého, který tak bude chybět v posledním zápase tohoto ročníku v Bohnicích.

Protože náš jediný konkurent v boji o záchranu, Union Strašnice, prohrál na hřišti Štěrbohol 5:1, má pro nás remízový bod cenu zlata. Znamená totiž setrvání v soutěží i pro příští rok, protože díky lepšímu vzájemnému zápasu právě se Strašnicemi již nemůžeme skončit hůře než čtrnáctí.

Čechie Uhříněves – TJ Březiněves 2:2 (1:2)

Branky: 19. Stonawski, 79 z pen. Boubín

Sestava:

Jevčák – Fiala, Fabián, Kovařík ©, Hlava, Presl – Stonawski, Hrubý, Smrčka (57. Kment), Cabrnoch J. (60 Cabrnoch B.) – Boubín