post

Áčko zakončilo sezonu úspěšně. Na půdě Bohnic zvítězilo 3:0

Na hřišti posledních a sestupujících Bohnic odehrálo áčko poslední zápas I. A třídy ročníku 2018/2019. Zachráněná a absencemi zdecimovaná sestava si nakonec připsala tři body.

Bod s Březiněvsí v minulém kole znamenal pro áčko záchranu, což pro některé hráče znamenal konec sezony. Sestava tedy podle starého hesla zněla „hraje, co má nohy“ a na lavičce zůstali připraveni zranění Fehrens a Kment. A to se do dresu málem převlékl vedoucí Manina a trenér Vítovský.

Mohlo se zdát, že zápas byl jaksi zbytečný. Domácí byli už několik kol smířeni se sestupem a naše áčko si jistotu pro příští sezonu připsalo v minulém kole, jak už bylo řečeno. Ale o motivaci nebylo nouze. Vzhledem k ranním výsledkům jsme si mohli v tabulce polepšit a skončit na třinácté pozici, navíc jsme v podzimním klání doma ostudně s Bohnicemi prohráli 1:5.

Jenže začátek zápasu tomu nenapovídal. Již ve druhé minutě jsme nezvládli aut u hranice vápna, po sérii nedůrazů fauloval ve vápně Cabrnoch a domácí získali výhodu pokutového kopu. Pro celý zápas to byl nakonec důležitý moment, protože Jakub Jevčák vystihl směr střely a penaltu vyrazil. Obraz utkání se začal rychle měnit a po našem vlažném vstupu do utkání, kdy jsme nezvládali osobní souboje, jsme pomalu otočili průběh zápasu v náš prospěch. Po dlouhém autu kapitána Kovaříka v 21. minutě nešťastně upadl domácí gólman a musel střídat, což se stalo druhým zlomovým momentem tohoto zápasu.

Po represinku Presla a jeho příhře se dostal do jasné šance Fiala, ale na skákavém povrchu minul zadní tyč. Po úniku Stonawskiho se do další vyložené šance dostal opět Fiala, ale náhradní brankář střelu vyrazil nohou a dorážku Cabrnochu stačil vytěsnit na roh. Ale pak už jsme se dokázali prosadit. Na přesný míč stopera Hlavy si naběhl ve 30. minutě Stonawski a vycizelovaným zakončením z prvního doteku rozvlnil síť. Nedlouho na to našel po rozehrávce mezi stopery kapitán Kovařík nabíhajícího Stonawskiho a ten zvýšil na 2:0.

A za takového stavu se šlo do kabin. V první půli šel sice ještě dvakrát hrotový útočník Boubín sám na branku, ale poprvé místo zakončení placírkou zvolil „Rosického šajtli“, podruhé byl nedovoleně zastaven domácím stoperem, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. Trestný kop namířil Presl do břevna a střelu Hlavy vytěsnil domácí náhradní gólman.

A tak nás čekala známá Csaplárova past.

Do druhé půle jsme nastoupili vlažně a nechali soupeře zakončovat. Naštěstí se střely nepřesných Bohnic nevešly mezi tři tyče, a když ano, zastoupilo Jevčáka břevno. Pak jsme se stejně jako v prvním poločase probudili a začali ohrožovat domácí. Únik Stonawskiho znamenal jen žlutou kartu a  centry Presla z přímého kopu nenašly adresáta. Pak však přišlo zakončení Fialy, který v 68. minutě prostřelil domácího golmana a stanovil stav na 0:3. Tím byl zápas rozhodnut a již se jen dohrával. Ne však pro ego domácího kapitána, který v několikátém slalomu ztratil míč s Šindelářem a po dohrání souboje mu úmyslně dupl na hlavu, čímž si vysloužil červenou kartu. Zápas se pak po tomto nechutném okamžiku jen dohrával.

Karel Šindelář nesportovní zákrok přežil se čtyřmi stehy a zúčastnil se večerní oslavy.

Slovan Bohnice – Čechie Uhříněves 0:3 (0:2)

Branky: 30. a 36. Stonawski, 68. Fiala

Sestava:

Jevčák –  Šindelář (80. Kment), Fabián, Hlava, Presl – Fiala, Kovařík ©, Smrčka, Cabrnoch J., Stonawski – Boubín