post

Cenné tři body! Áčko vyhrálo na půdě Březiněvsi 3:2

První výhru v nové sezoně 1. A třídy zaznamenal A tým Čechie Uhříněves! Velmi cenné tři body jsme přivezli ze hřiště ambiciózní Březiněvsi, která hrála v minulém ročníku na špičce tabulky.

Domácí Březiněves měla stejně jako naše áčko před vzájemným zápasem jeden bod. Rovněž narazila na Tempo i Spoje, které patří k hlavním favoritům soutěže.

Úvod utkání zvládla lépe Březiněves, která nás zatlačila a vytvořila si i první šance. V těžkém momentu nás ale podržel brankář Lončák a nám se podařilo brzy oklepat nejlepším možným způsobem.

Ve 13. minutě se prosadil Jakub Rákosník a hned o pět minut později ho napodobil Filip Hruška. Z ničeho nic jsme tak vedli 2:0! Domácí se ale nevzdali a opět nás zatlačili.

Výsledkem toho byly dva góly v naší síti. Po smolné ruce nejdřív penaltu proměnil domácí Zdeněk Šenkeřík a ve 37. minutě vyrovnal na 2:2 Lukáš Svoboda. Nerozhodně první půle skončila.

Do druhého dějství jsme přeskládali řady a hru výrazně vyrovnali. Šancí na straně domácích ubylo a naopak jsme to byli my, kdo se prosadil. V 71. minutě nám k tomu pomohl vlastní gól Březiněvsi.

Závěr utkání jsme již zvládli a vybojovali tak velmi důležité vítězství 3:2. Příště se představíme opět doma, v sobotu 7.9. hostíme od 10:30 Xaverov.

TJ Březiněves – SK Čechie Uhříněves 2:3

Branky: 21. Šenkeřík z pen., 37. Svoboda – 13. Rákosník, 18. Hruška, 71. Střecha vlastní

Sestava: Lončák – Fiala, Fehrens (82. Dvořák), Bobek, Pilc (46. Cabrnoch) – Rákosník (88. Šmejkal), Fabián, Kovařík, Hruška, Stonawski – Boubín (64. Jírů)