post

Úspěch Čechie! Áčko vyřadilo přeborovou Hostivař a postoupilo v poháru

Paráda! A tým Čechie Uhříněves si připsal v pražském Teskahor poháru skalp přeborové Hostivaře. Po výhře na penalty jsme tak postoupili do dalšího kola.

Náš tým vstupoval do zápasu s Hostivaří, která za prvních pět kol pražského přeboru uhrála 9 bodů, jako outsider. Soupeře jsme se ale nezalekli a od začátku mu pořádně zatápěli.

Byli jsme to my, kdo měl v prvním poločase výrazně více šancí. Bohužel jsme je nedokázali proměnit, a to dokonce ani tu největší. Ve 40. minutě totiž Standa Mašek neproměnil penaltu.

A těsně před poločasem přišel trest. Hostivař se ze své první velké šance nemýlila. Samostatný únik proměnil hostující Kronovetr a o poločase jsme tak prohrávali 0:1.

Do druhého dějství jsme přesto vstoupili opět aktivně a snažili se o vyrovnání. První obří příležitost ještě nevyšla, ale v 67. minutě už jsme se radovali, když se prosadil Standa Mašek a vyrovnal!

V závěru utkání jsme spíše drželi remízu 1:1, šancí již na obou stranách ubylo a hrálo se opatrně.

Logicky tak došlo na penaltový rozstřel, v němž jsme byli stoprocentní! Postupně se prosadili z penalty Pilc, Horák, Podvín, Třešňák a Boubín. Protože soupeř jednou minul, mohli jsme slavit postup.

Další kolo pražského Teskahor poháru se odehraje až během jarní sezony.

SK Čechie Uhříněves – SK Hostivař 2:1 po pen.

Branky: 67. Mašek – 42. Kronovetr

Sestava Čechie: Třešňák M. – Bobek, Hlava, Podvín, Pilc – Fiala (56. Kment), Cabrnoch, Fehrens, Horák, Mašek – Boubín