post

Další stoprocentní víkend. Áčko zdolalo Březiněves, béčko Dolní Měcholupy

Seniorské týmy Čechie Uhříněves zvládly víkendové zápasy na jedničku. Áčko porazilo na domácí půdě TJ Březiněves 4:1, béčko o den později Dolní Měcholupy 5:0.

Čechie Uhříněves – TJ Březiněves 4:1

Branky: 23. Mazanec, 25. Cabrnoch, 73. a 80. Vaněk – 34. Boubín vlastní
Sestava: Beránek – Hrubý M., Podvín, Bobek, Hrubý P. – Cabrnoch (87. Rákosník), Vaněk, Fehrens , Boubín (69. Hančl), Seniv (83. Fiala) – Mazanec (72. Klégr)

Fotbalisté áčka diktovali od úvodní minuty utkání s Březiněvsí tempo zápasu a byli nebezpečnějším týmem. Na větší šance si ale diváci museli chvíli počkat.

Ve 23. minutě otevřel skóre zápasu Toby Mazanec. Hned ve 25. minutě napálil stejný hráč tyčku a jeho pokus dorazil do branky Honza Cabrnoch – 2:0.

Poklidný zápas se ovšem nekonal. Ve 34. minutě totiž hosté zásluhou naší vlastní branky snížili a do konce poločasu se nám příliš nedařilo. Do šaten se šlo za stavu 2:1.

Do druhého dějství jsme nicméně vstoupili opět aktivně a měli více ze hry. Několik zajímavých příležitostí včetně dvou stoprocentních šancí jsme ovšem nevyužili.

Uklidnění tak přišlo až v 73. minutě, kdy se po pěkné kolektivní akci prosadil Michal Vaněk. A v 80. minutě to byl znovu „Vaňous“, kdo po rohovém kopu doklepl míč do sítě soupeře.

Naši muži tak zvítězili počtvrté v řadě, tentokrát nad Březiněvsí v poměru 4:1.

Tabulku a statistiky 1. A. třídy najdete ZDE>>

Čechie Uhříněves – Dolní Měcholupy 5:0

Branky: 14. Kurka, 21. Rákosník, 63. a 84. Seniv, 79. Hlava
Sestava: Třešňák J. – Dvořák, Bobek, Hlava, Fiala – Seniv, Klégr, Janda (46. Beránek), Šmejkal (56. Fabián), Kurka (72. Šindelář) – Rákosník (73. Procházka)

Hráči béčka nastoupili ke svému zápasu v neděli odpoledne a cílem bylo udržet stoprocentní jarní bilanci i proti Dolním Měcholupům. To se nakonec skutečně podařilo.

Ve 14. minutě otevřel skóre utkání Petr Kurka, na kterého o sedm minut později navázal přesnou střelou Kuba Rákosník. V poločase jsme tak vedli 2:0.

Ve druhé půli jsme komplikace nedovolili a naopak nadále zvyšovali vedení. Dvakrát se prosadil Roman Seniv a jednou se přímo z rohového kopu trefil Honza Hlava.

Béčko tak zaznamenalo další jarní výhru a nadále vede tabulku 2. třídy o osm bodů.

Tabulku a statistiky 2. třídy najdete ZDE>>