post

Otočka a postup! Áčko Čechie vyhrálo a je v semifinále Pražského poháru

Pohárová cesta Čechie Uhříněves nekončí! Áčko ve středu zvládlo čtvrtfinále Teskahor poháru Pražského fotbalového svazu, když na domácí půdě porazilo Střešovice 2:1.

Úvod utkání příliš fotbalové krásy nenabídl, svižnému fotbalu totiž chyběly šance. Do vedení se nakonec dostaly Střešovice, když hostující Alba vypálil z velké vzdálenosti a míč skončil v síti.

Do konce prvního poločasu jsme odpověď nenašli. Do druhého dějství jsme ovšem vstoupili jako úplně jiný tým a konečně soupeře dokázali zatlačit. Brzy přišly také šance.

Ačkoliv jsme nejdřív v koncovce zklamali, v 64. minutě už to přišlo. Jarda Hančl si počkal na zadní tyči a přesnou hlavičkou skóroval – 1:1.

Vyrovnání nám ovšem nestačilo a dál jsme se tlačili dopředu. Po krásné akci předložil Honza Cabrnoch míč pod sebe a útočník Toby Mazanec se nemýlil – 2:1.

Brzy to mohlo být dokonce 3:1, ovšem v další příležitosti nás tentokrát vychytal hostující brankář. V závěru jsme pak přežili ojedinělou šanci Střešovic a výhru si již pohlídali.

Za zmínku stojí, že si premiéru v základní sestavě áčka Čechie užil odchovanec Uhříněvsi Lukáš Janda, ročník 2003. V této sezoně se už tímto způsobem zapojilo více našich dorostenců.

Po výhře nad Střešovicemi jsme tedy postoupili do semifinále Pražského poháru, ve kterém se představíme na půdě prvního týmu přeboru – Újezdu Praha 4.

Čechie Uhříněves – SK Střešovice 2:1

Branky: 64. Hančl, 74. Mazanec – 25. Alba
Sestava: Třešňák M. – Bobek, Podvín, Kovařík, Hančl (88. Sobota) – Cabrnoch, Vaněk, Boubín, Janda, Seniv – Mazanec