post

B tým Čechie vyhrál na půdě prvních Bohnic! Áčko remizovalo na Braníku

Béčko Čechie Uhříněves si připsalo velký skalp, když jako první tým I. B třídy porazilo první Slovan Bohnice, dokonce na jeho půdě. Áčko si odvezlo jeden bod z Braníku po remíze 0:0.

ABC Braník – Čechie Uhříněves 0:0

Sestava: Jevčák – Vácha, Podvín, Kovařík, Hrubý P. – Aust (80. Cabrnoch), Hrubý M., Mazanec, Chadim, Blažek (70. Seniv) – Peterka

A tým Čechie Uhříněves čekal v 11. kole pražského přeboru zápas na půdě Braníku, který měl před zápasem o tři body více než náš tým. Od začátku se hrál velmi vyrovnaný duel.

Šancí bylo během utkání na obou stranách relativně málo, když už, tak ale stály za to. Nás dvakrát v prvním poločase skvěle podržel brankář Kuba Jevčák při střelách z dálky.

Na druhé straně jsme také jednou zahrozili z větší vzdálenosti a hned dvakrát jsme se objevili ve velké příležitosti v pokutovém území soupeře. Bohužel bez branky.

Ve druhém poločase trend pokračoval. Kolem 70. minuty nás domácí zatlačili a měli několik nebezpečných závarů, které jsme naštěstí přežili.

Šanci rozhodnout utkání jsme pak měli v nastavení, bohužel jsme samostatný únik nevyužili a tak zápas skončil 0:0.

Hodnocení Martina Kovaříka: „Utkání se hrálo na velmi těžkém terénu, a tak byl k vidění urputný a silový fotbal. Obě družstva měla několik šancí ke skórování, ale žádnou nevyužila, a proto se zrodila bezbranková remíza, která je spravedlivým obrazem zápasu.“

Tabulku a statistiky pražského přeboru najdete ZDE>>

Slovan Bohnice – Čechie Uhříněves B 0:1

Branky: 42. Fajt
Sestava:
Třešňák M. – Dvořák, Hlava, Presl, Vacek – Nguyen Dinh Nam, Tran Huy Nam, Fabián, Sobota (82. Procházka), Stonawski (73. Loukotka) – Fajt

Béčko Čechie jelo v sobotní dopoledne na hřiště prvních Bohnic, které do té doby zaznamenaly z deseti zápasů deset výher. Favorit byl tedy jasný.

Náš tým se ovšem soupeře nezalekl a odehrál s ním vyrovnanou partii. Tři minuty před poločasem jsme byli odměněni, když se trefil útočník Jirka Fajt.

Přestože domácí v některých pasážích tlačili, naše pozorná defenziva jejich útokům odolala. Mohli jsme tak slavit velmi cenné vybojované tři body a posun v tabulce na 6. místo.

Tabulku a statistiky 1. B. třídy najdete ZDE>>