post

Áčko porazilo Strašnice 4:2. Třetí výhru v řadě zařídil obrat ve 2. půli

Po dvou výhrách čekal uhříněvské áčko zápas pravdy. V neděli jsme hostili tým Unionu Strašnice, který před zápasem držel černého Petra v podobě patnácté sestupové příčky a na náš tým ztrácel 3 body. Ty získal v podzimním domácím zápase, a tak byla odveta v domácím prostředí považována za zápas jara.

A právě důležitost utkání a pocit sebeuspokojení plynoucí z předchozích výher našim hráčům svazoval nohy a v první půli se jim na jarní výkony nepovedlo navázat. Sice jsme se ujali vedení po proměněné penaltě, kdy v 19. minutě potrestal Kravtsiv faul na svou osobu, ale Strašnice odpověděly taktéž penaltou a ve 39. minutě se dokonce ujaly vedení.

První poločas jsme tak prohráli 1:2. Soupeř lépe zvládal osobní souboje a slušně kombinoval.

Do druhé půle ale vstoupila jiná Uhříněves. Aktivitou jsme nutili soupeře k chybám a vytvářeli si šance. V 50. minutě akrobaticky srovnal po standardní situaci Stonawski, který nastoupil do druhé půle, aby oživil hru. V této chvíli jsme pevně svírali otěže zápasu a nutili soupeře k faulům, které rozhodčí odměňoval karetními tresty.

Po dalším penaltovém zákroku, kdy rozhodčí po druhé žluté kartě vyloučil stopera hostů, překlopil vedení na naši stranu neomylný Kravtsiv. Za deset minut se do sprch po druhé žluté kartě poroučel další obránce Strašnic, které tak dohrávaly v devíti. Dvojnásobná přesila v poli byla znát, bohužel jsme nedokázali proměnit vytvořené šance.

Poslední patnáctiminutovka tak připomínala festival zahozených šancí, kdy by si některé z nich zasloužily prostor v silvestrovských Brankách, bodech, vteřinách. Klid do domácích řad přinesl až gól Cabrnocha, který dal v 87. minutě výsledku definitivní podobu.

Čechie Uhříněves tak porazila konkurenta v boji o záchranu 4:2 a odskočila mu na šest bodů. V dalším kole zajíždíme na půdu Kyjí. Zápas začne v neděli od 15:30.

SK Čechie Uhříněves – FK Union Strašnice

Branky: 19. a 62. Kravtsiv (2x z penalty), 50. Stonawski, 87. Cabrnoch – 25. Katrák z penalty, 39. Lukáš

Sestava: Jevčák – Šindelář (46. Stonawski), Fabián, Evteev (46. Hlava), Presl – Kovařík, Fiala, Hrubý – Smrčka (65. Kment), Cabrnoch, Kravtsiv (84. Proshenko)

One thought on “Áčko porazilo Strašnice 4:2. Třetí výhru v řadě zařídil obrat ve 2. půli

  1. Pingback: Souhrn víkendu: Áčko je stoprocentní, dorost vyhrál 5:0, uspěly i přípravky – SK ČECHIE UHŘÍNĚVES

Comments are closed.